°C

Marsz Równości w Dniu Dziecka „prowokacją”

fot. Pixabay

Jestem zaskoczony - tak przewodniczący Rady Miasta Piotr Barczak z Prawa i Sprawiedliwości komentuje termin drugiego Marsz Równości. Impreza organizowana przez Instytut Równości, która promuje między innymi prawa lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów, ma się odbyć  w Zielonej Górze 1 czerwca.

Radny mówił o tym na antenie Radia Zielona Góra:

Decyzję w sprawie zgody na przemarsz podjął prezydent Zielonej Góry. Przewodniczący Rady Miasta był pytany, czy wcześniej nie powinna się odbyć dyskusja w ratuszu:

Cała rozmowa z Piotrem Barczakiem na naszej stronie.

 

Jedna odpowiedź do “Marsz Równości w Dniu Dziecka „prowokacją””

  1. Panu Barczakowi proponuję zapoznać się z ustawą Prawo o zgromadzeniach. Gdyby Pan Barczak przeczytał ze zrozumieniem przepisy, to nie gadałby teraz głupot o dyskusjach w ratuszu na temat tego marszu. Czy zgromadzenie organizują nacjonaliści, rowerzyści, środowiska LGBT czy też miłośnicy gołębi pocztowych to zgłoszenie zgromadzenia ma formę zawiadomienia. Żaden urzędnik nie wydaje zgody na takie zgromadzenie, bo to nie jest ta procedura administracyjna. Ustawa mówi jasno w art. 14, kiedy prezydent może zabronić organizacji zgromadzenia. Akurat w tym przypadku nie ma ku temu podstaw. Zastanawia mnie dlaczego Radny Barczak swoimi działaniami w postaci niemerytorycznego bicia piany robi reklamę tego marszu, skoro nie utożsamia się z poglądami jego organizatorów…

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.