°C

PPT: sytuacja gospodarcza w Zielonej Górze

Sytuacja gospodarcza w Zielonej Górze w komentarzach polityków. Ostatnie badania CBOS wskazały, że wzrósł odsetek Polaków oceniających pozytywnie swój status finansowy. Wysoka jest też prognoza Komisji Europejskiej na 2019 rok.

Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent Zielonej Góry w Politycznym Podsumowaniu Tygodnia wskazywał, że kończą się ostatnie miejsca na strefie gospodarczej w Nowym Kisielinie, a szykowane są nowe tereny i prowadzone rozmowy z Lasami Państwowymi:

Wzrost gospodarczy jest ewidentnie widoczny – mówił Piotr Barczak z PiS:

Gospodarkę napędziły przede wszystkim programy socjalne – uważa Olimpia Tomczyk z Iwko – Kukiz15. Dodawała jednak, że sporo ludzi wyjeżdża z miasta do innych państw:

Rozwój gospodarczy ma miejsce głównie dzięki przedsiębiorcom. Państwo musi mieć wpływy  z podatków – komentował Marek Kamiński z PO – Koalicji Europejskiej, który odniósł się też do kwestii niskich płac:

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.