°C

Na początku problemy, a potem przekonująca wygrana Falubazu

fot. PAP/Lech Muszyński

W 5. kolejce PGE Ekstraligi żużlowcy Stelmet Falubazu Zielona Góra pokonali u siebie Speed Car Motor Lublin 54:36. Zielonogórzanom nie było jednak tak łatwo, jak mógłby wskazywać końcowy wynik tego pojedynku.

Po pierwszej serii startów przyjezdni prowadzili czterema oczkami. Pierwszy bieg padł łupem Stelmet Falubazu, gdy duńska para Pedersen-Jensen przywiozła na 4:2 Pawła Miesiąca i Andreasa Jonssona. W biegu młodzieżowym podwójne zwycięstwo odnieśli goście: Norbert Krakowiak i Damian Pawliczak nie dali rady bardzo mocnym w tym sezonie Wiktorom: Lampartowi i Trofimowowi. W trzecim wyścigu fani Falubazu najedli się sporo strachu po groźnie wyglądającym upadku Patryka Dudka, który został wykluczony. Zielongórzaninowi na szczęście nic się nie stało, ale osamotniony Piotr Protasiewicz przyjechał za Robertem Lambertem i Dawidem Lampartem. Czwarty bieg to wygrana Martina Vaculika przed Mikkelem Michelsenem a Krakowiak tym razem uciekł Trofimowowi.

Druga seria startów rozpoczęła się od dwóch remisów: najpierw zacięty bój o trzy oczka stoczyli Protasiewicz i Paweł Miesiąc: ostatecznie górą był kapitan Falubazu. Dudek przyjechał za  Jonssonem. Szósty bieg poszedł zgodnie z przewidywaniami: wygrał Vaculik a Pawliczak nie dał rady Robertowi Lambertowi i D. Lampartowi. Do wyrównania stanu meczu Falubaz doprowadził w kolejnej odsłonie: Michelsen obejrzał plecy swoich rodaków w zielonogórskich barwach a za nim był jeszcze W. Lampart.

Trzecia seria to najpierw to wykluczenie Jonssona za drugie ostrzeżenie i popis Miesiąca: zielonogórzanie jechali na 5:1, ale 35-latek z Motoru najpierw wyprzedził Krakowiaka a potem Vaculika. Zielonogórska ekipa objęła prowadzenie po dziewiątym wyścigu, gdzie znów nie zawiedli Nicki Pedersen i Michael Jepsen Jensen, wygrywając podwójnie. Kolejne dwa oczka przewagi miejscowi dorzucili w biegu 10, choć Protasiewicz stracił drugą pozycję na rzecz Michelsena.

W 11. biegu efektu nie przyniosła rezerwa taktyczna gości: Duńczyk w barwach Motoru skończył bez punktu a na dwóch pierwszych miejscach znaleźli się Vaculik i Jepsen Jensen. Kolejne dwie gonitwy zakończyły się remisami: w  dwunastej Protasiewicz zdecydowanie wygrał przed Miesiącem, młodszym z braci Lampartów i Pawliczakiem a w trzynastej Pedersen i Dudek po walce musieli uznać wyższość Michelsena. Stało się jednak jasne, że Falubaz ten mecz wygra.

W biegach nominowanych najpierw 5:1 przywiozła para Protasiewicz-Jepsen Jensen przed starszym z braci Lampartów i Lambertem a na koniec spotkania Vaculik z Pedersenem pokonali Michelsena i Miesiąca.

Stelmet Falubaz Zielona Góra – Speed Car Motor Lublin 54:36

9. Nicki Pedersen 3+1 (3,3,3,2,2*)
10. Michael Jepsen Jensen 9+4 (1,2*,2*,2*,2*)
11. Piotr Protasiewicz 11 (1,3,1,3,3)
12. Patryk Dudek 4+1 (w,0,3,1*)
13. Martin Vaculik 14 (3,3,2,3,3)
14. Damian Pawliczak 0 (0,0,0)
15. Norbert Krakowiak 3 (1,1,1)
16. Mateusz Tonder ns.

Speed Car Motor
1. Paweł Miesiąc 9 (2,2,3,2,0)
2. Andreas Jonsson 1+1 (0,1*,w,-)
3. Dawid Lampart  5+2 (2*,1*,0,1,1)
4. Robert Lambert 6 (3,2,1,0,0)
5. Mikkel Michelsen 9 (2,1,2,0,3,1)
6. Wiktor Lampart 3+2 (2*,0,1*)
7. Wiktor Trofimow jr 3 (3,0,0)

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.