°C

Rudery przy ul. Strzeleckiej grożą zawaleniem

fot. Daniel Sawicki

Jedziecie autem przez ul. Strzelecką? Uważajcie. Z ruder stojących przy samej ulicy odlatują elementy elewacji, a z dachu odpadają dachówki, które mogą trafić w przechodniów i przejeżdżające auta.

Już kilka tygodni temu w tej sprawie interweniował radny i nauczyciel pobliskiego LO 3 Jacek Budziński, który wskazywał, że zdarza się, iż w budynku przebywają również osoby bezdomne, a stan obiektu absolutnie wyklucza przebywanie w nim.

– Tam w każdej chwili może stać się coś niedobrego – podkreśla Budziński:

W odpowiedzi na interpelację radnego Budzińskiego miasto wydało lakoniczny komunikat. Oto jego treść: Budynki przy ul. Strzeleckiej 5a i 5b w Zielonej Górze są pod nadzorem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego Miasta Zielona Góra oraz Zespołu do rozwiązywania problemu złego stanu technicznego budynków i budowli na terenie Zielonej Góry, grożących wystąpieniem katastrof budowlanych. Przekażę tym służbom zwrócenie szczególnej uwagi na ten temat.

Do sprawy będziemy wracać.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.