°C

Piłkarski Falubaz zagra z Syreną. Lider może przypieczętować awans

fot. Jakub Lesiński

Piłkarze lidera lubuskiej IV ligi Falubazu Gran-Bud Zielona Góra zagrają w sobotę z Syreną Zbąszynek. Czy ten mecz może już przesądzić o ich awansie do III ligi? Okazuje się, że w tym przypadku nie wszystko zależy od zielonogórzan.

Falubaz, który zdecydowanie przewodzi w tabeli, jesienią potknął się w Zbąszynku i tylko zremisował 2:2. W I rundzie zielonogórzanie podzieli się jeszcze punktami z Ilanką w Rzepinie. Natomiast na wiosnę lider rozgrywek przegrał tylko z Koroną Kożuchów, a w pozostałych 20 meczach całego sezonu triumfował.

Zielonogórzanie mają obecnie 13 pkt. przewagi nad drugą w tabeli IV ligi Tęczą Krosno Odrzańskie i jeden mecz od nich mniej (zaległy z Odrą Bytom Odrzański). Wicelider gra w sobotę na wyjeździe z trzecim w tabeli Dębem Sława Przybyszów. Jeżeli tam padnie remis, a ekipa Falubazu pokona Syrenę, to może już otwierać szampana.

Bramkarz Falubazu Gran-Bud Łukasz Budzyński:

Początek meczu Falubaz – Syrena w sobotę o godz. 17.00 na boisku przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.