°C

Na deptaku powstał żywy czerwony krzyż

fot. Daniel Sawicki
 

Przedszkolaki, uczniowie podstawówek i wolontariusze PCK utworzyli dziś na deptaku wielki żywy, czerwony krzyż. Okazją był światowy dzień czerwonego krzyża i czerwonego półksiężyca.

Eventowi towarzyszyły zabawy dla dzieci, ale również nauka udzielania pierwszej pomocy i zachowań podczas różnych zdarzeń.

Paulina Grzesiowska Nowak, Dyrektor Lubuskiego Oddziału Okręgowego PCK w Zielonej Górze, podkreśla, że w naszym mieście taka akcja ma miejsce po raz pierwszy i na pewno stanie się tradycją:

W tym dniu staramy się umilić dzieciom czas i pokazujemy jak nieść pierwszą pomoc – mówi Natalia Kulus przewodnicząca społecznych instruktorów młodzieżowych PCK w Zielonej Górze:

W tym roku Polski Czerwony Krzyż obchodzi 100-lecie swojego istnienia w Polsce.

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku