°C

Na deptaku powstał żywy czerwony krzyż

fot. Daniel Sawicki

Przedszkolaki, uczniowie podstawówek i wolontariusze PCK utworzyli dziś na deptaku wielki żywy, czerwony krzyż. Okazją był światowy dzień czerwonego krzyża i czerwonego półksiężyca.

Eventowi towarzyszyły zabawy dla dzieci, ale również nauka udzielania pierwszej pomocy i zachowań podczas różnych zdarzeń.

Paulina Grzesiowska Nowak, Dyrektor Lubuskiego Oddziału Okręgowego PCK w Zielonej Górze, podkreśla, że w naszym mieście taka akcja ma miejsce po raz pierwszy i na pewno stanie się tradycją:

W tym dniu staramy się umilić dzieciom czas i pokazujemy jak nieść pierwszą pomoc – mówi Natalia Kulus przewodnicząca społecznych instruktorów młodzieżowych PCK w Zielonej Górze:

W tym roku Polski Czerwony Krzyż obchodzi 100-lecie swojego istnienia w Polsce.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.