°C

Sulechowskie uroczystości w rocznicę zakończenia wojny

fot. S. Kordyjalik

W Sulechowie odbyły się uroczystości 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Na placu bp Wilhelma Pluty zebrali się przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, kombatanci, harcerze, młodzież, a wszystko w asyście wojska.

– My, jako ludzie młodzi, musimy tutaj być i pamiętać o rocznicy takiego wydarzenia, jak koniec wojny światowej – mówi Mateusz Rutkowski z Hufca Babimojsko – Sulechowskiego ZHP.

 

 

Wojciech Sołtys, burmistrz Sulechowa dodawał, że pamięć o ludziach walczących o naszą wolność jest obowiązkiem współczesnych.

 

 

Pułkownik Sławomir Kula, dowódca 5 Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie zaznaczył, że zakończenie wojny można rozpatrywać w wielu wymiarach. Jeden z nich to zmiany losów Europy i świata.

 

 

Zgromadzeni przed pomnikiem Chwały Oręża Polskiego złożyli wieńce i kwiaty. Odczytano apel poległych, a zebrani odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.