°C

Sulechowskie uroczystości w rocznicę zakończenia wojny

fot. S. Kordyjalik
 

W Sulechowie odbyły się uroczystości 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Na placu bp Wilhelma Pluty zebrali się przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, kombatanci, harcerze, młodzież, a wszystko w asyście wojska.

– My, jako ludzie młodzi, musimy tutaj być i pamiętać o rocznicy takiego wydarzenia, jak koniec wojny światowej – mówi Mateusz Rutkowski z Hufca Babimojsko – Sulechowskiego ZHP.

 

 

Wojciech Sołtys, burmistrz Sulechowa dodawał, że pamięć o ludziach walczących o naszą wolność jest obowiązkiem współczesnych.

 

 

Pułkownik Sławomir Kula, dowódca 5 Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie zaznaczył, że zakończenie wojny można rozpatrywać w wielu wymiarach. Jeden z nich to zmiany losów Europy i świata.

 

 

Zgromadzeni przed pomnikiem Chwały Oręża Polskiego złożyli wieńce i kwiaty. Odczytano apel poległych, a zebrani odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku