°C

KGP: Od wtorku na drogach zginęło 19 osób

fot. Lubuska Policja

Od wtorku na polskich drogach doszło do 258 wypadków, w których zginęło 19 osób, a 313 osób zostało rannych. W regionie najtragiczniejszy wypadek miał miejsce w nocy z czwartku na piątek. Koło Gubina auto osobowe wjechało wprost pod tira. Dwie osoby zginęły.

Na drogach trwa policyjna akcja „Majowy weekend” polegająca na wzmożonych kontrolach na drogach. Oznacza to m.in. większą liczbę radiowozów z wideorejestratorami. Największy ruch na drogach spodziewany jest 30 kwietnia i 5 maja. „W tym czasie kontroli będzie najwięcej” – zapowiedział podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP. Do niedzieli patrolować drogi będzie 5 tys. policjantów.

Przed majówką funkcjonariusze policji przestrzegali również przed prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu. „Niestety spodziewamy się rekordu, jeśli chodzi o tych, którzy kierują pod wpływem alkoholu. Takiego rekordu spodziewaliśmy się podczas działań w Wielkanoc i taki rekord padł. Jeśli poprzedniej Wielkanocy mieliśmy 1150 kierujących pod wpływem alkoholu, to w tym roku było ich już 1450” – podkreślił podinsp. Kobryś.

Do tej pory od wtorku zatrzymano 961 nietrzeźwych kierowców.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.