°C

Wioleta Haręźlak: Wracamy do normalnej pracy

Wioleta Haręźlak

Po  dzisiejszej decyzji odetchnęli przede wszystkim rodzice - tak ogłoszenie przez ZNP zawieszenia strajku skomentowała dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w  magistracie Wioletta Haręźlak.

Związek Nauczycielstwa Polskiego ogłosił, że od soboty zawiesza trwający od 8 kwietnia strajk. Jak podkreślał, będzie to zawieszenie, a nie zakończenie. Dodał, że związek daje rządowi „czas do września” na przyjęcie propozycji związkowców. W innym wypadku zapowiedział „nowy etap protestu” od nowego roku szkolnego. Sławomir Broniarz zapowiedział, że mimo zawieszenia strajku, związek nie przystąpi jutro do organizowanych przez rząd obrad okrągłego stołu na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Od poniedziałku wszystkie szkoły będą czynne, nauczyciele pracują,  a dzieci w końcu chodzą do szkoły nie ukrywa zadowolenia Wioleta Haręźlak: 

Równolegle w parlamencie trwają prace nad nowelizacją prawa oświatowego, która ma umożliwić klasyfikację uczniów klas maturalnych przez dyrektorów szkół – w razie niezebrania się rad pedagogicznych.

Nowelizację, którą przyjął wcześniej Sejm zaaprobowała także senacka komisja nauki, edukacji i sportu. Za jej przyjęciem bez poprawek głosowało 6 senatorów, 1 był przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. W trakcie posiedzenia oddalono wniosek opozycji o odrzucenie regulacji w całości. O godzinie 19 prace nad nią rozpoczęły się na sali plenarnej izby.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.