°C

Budziński o decyzji ZNP: To dobra wiadomość

foto. Janusz Życzkowski

Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza od soboty od 6:00 rano strajk w placówkach edukacyjnych - poinformował szef związku Sławomir Broniarz. Protest trwa od 8 kwietnia. Jak mówił, strajk zostaje zawieszony, ale nie zakończony. Dodał, że związek "daje czas do września". Tłumaczył, że decyzja została podjęta w porozumieniu z uczniami i rodzicami, aby zapewnić uczniom warunki do zakończenia nauki.

Związkowcy wkroczą w „nowy etap protestu” – zapowiedział lider ZNP. Zadeklarował też, że związek nie podpisze porozumienia, które rząd uzgodnił z oświatową Solidarnością tuż przed rozpoczęciem strajku.

Z zawieszenia strajku  cieszy się przewodniczący Komisji Edukacji i Wychowania w zielonogórskiej Radzie Miasta, Jacek Budziński. Jak skomentował popierał strajk na początku i przez pierwszy tydzień sam brał  w nim udział, ale przerwał kiedy dowiedział się,  że ZNP grozi bojkotem matury.

Zdaniem Jacka Budzińskiego  zawieszenie strajku i danie rządowi czasu do września nie stawia ZNP na przegranej pozycji: 

Sejm mimo zawieszenia protestu ZNP kontynuuje prace nad tak zwaną ustawą maturalną. Procedowane przepisy mają umożliwić klasyfikację uczniów klas maturalnych przez dyrektorów szkół – w razie niezebrania się rad pedagogicznych.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.