°C

W 78 ze 163 szkół odbyła się klasyfikacja maturzystów

Fot. PAP/Rafał Guz

W woj. lubuskim klasyfikacyjne rady pedagogiczne dot. uczniów klas maturalnych odbyły się dotychczas w 78 szkołach ponadgimnazjalnych. Łącznie do 26 kwietnia powinny one odbyć się w 163 lubuskich szkołach średnich – poinformowała w czwartek PAP Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa.

„Z uwagi na fakt zawieszenia od soboty strajku, egzamin maturalny odbędzie się we wszystkich szkołach”

– oceniła kurator.

W czwartek nauczycielski protest odbywał się w 125 szkołach średnich w regionie. Łącznie do egzaminu maturalnego powinno przystąpić w nich ponad 7,5 tys. uczniów. Warunkiem jest jednak wystawienie im świadectw ukończenia szkoły średniej.

Z danych Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. wynika, że w woj. lubuskim w czwartek strajk odbywał się w 406 placówkach oświatowych i szkołach na 569 działających w regionie.

Przypominamy, że dziś prezes ZNP poinformował o zawieszeniu strajku nauczycieli.

ZNP od soboty zawiesza strajk

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.