°C

Rozmawiali o bezpieczeństwie w pracy

fot. M. Czechowska

Jak organizować pracę, aby była bezpieczna, jak zapobiegać niebezpiecznym zdarzeniom i jak edukować oraz chronić pracowników przed niebezpieczeństwami w pracy. O tym rozmawiano podczas debaty w ramach obchodów Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy organizowanej przez Inspektorat Państwowej Inspekcji Pracy w Zielonej Górze.

W konferencji wzięli udział pracodawcy, branżowcy, przedstawiciele Lubuskiej Komisji Ochrony Pracy oraz Komisji Ochrony Pracy w Rolnictwie.

Jerzy Łaboński, Okręgowy Inspektor Pracy w Zielonej Górze zauważa, że świadomość pracodawców i warunki pracy zmieniają się z każdym rokiem na lepsze:

Pan Marian Kaproń jest przedsiębiorcą działającym w przemyśle drzewnym. W ubiegłym roku został wyróżniony w konkursie „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”. Jak zauważa, konkursy są świetna metodą na uświadamianie i poprawę bezpieczeństwa w pracy:

W ubiegłym roku PIP przeprowadziła 2500 kontroli.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.