°C

100-lecie Publicznych Służb Zatrudnienia

fot. M. Czechowska

Pracownicy lubuskich urzędów pracy świętowali dziś w Zielonej Górze jubileusz 100-lecia publicznych służb zatrudnienia.

Na sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego zgromadziło się kilkaset osób z całego województwa. Było okolicznościowe przemówienia, dyplomy i odznaczenia.

Najwyższe wyróżnienie – Brązowy Krzyż Zasługi za długoletnią służbę – otrzymała Izabela Jankowska, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Gorzowie, która specyfikę pracy w służbach zatrudnienia zna, jak mało kto:

 

Waldemar Stępak, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, podkreśla, że dzięki wysiłkowi wszystkich osób zatrudnionych w służbach zatrudnienia, sytuacja na lubuskim rynku pracy jest teraz więcej, niż dobra.

Jak zaznacza, bezrobocie w regionie spadło w ostatnich latach z kilkudziesięciu do zaledwie kilku procent:

 

Wicewojewoda Wojciech Perczak przypomniał dziś, że publiczne służby zatrudnienia powołane zostały 100 lat temu dekretem naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego. Jak mówił, to właśnie on rozpoczął systemową pracę na rzecz osób bezrobotnych i zagrożonych wykluczeniem, która kontynuowana jest do dziś:

 

Za pracę na rzecz bezrobotnych wszystkim pracownikom lubuskich służb zatrudnienia dziękował dziś także wicemarszałek Łukasz Porycki:

 

Dodajmy, że w lubuskich służbach zatrudnienia pracuje obecnie 698 osób. 60 z nich odebrało dziś medale za zasługi i długoletnią pracę.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.