°C

Powiat nie przejmie mostu w Cigacicach

fot. archiwum

Co dalej z przeprawą w Cigacicach? Miasto nie chce remontować mostu i zwróciło się do Powiatu Zielonogórskiego o jego przejęcie. Tymczasem samorządowcy z powiatowi odpowiadają, że starostwa na to nie stać i wzywają prezydenta Kubickiego do wywiązania się z obietnic z 2015 roku.

Już kilka tygodni temu wiceprezydent Zielonej Góry Krzysztof Kaliszuk wskazywał, że miasto gotowe jest wnieść wkład własny do tej inwestycji, ale po pieniądze zewnętrzne powinien sięgnąć powiat, który ponownie stałby się właścicielem mostu.

Samorządowcy z powiatu odrzucają jednak tego typu rozwiązanie. Mirosław Andrasiak Etatowy Członek Zarządu Powiatu przypomina, ze umowa zawarta przy okazji połączenia miasta Zielona Góra z gminą roku powinna być respektowana:

Koszt remontu mostu w Cigacicach może wynieść nawet ponad 15 mln zł.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.