°C

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet?

fot. D. Muńko

Jutro Dzień Kobiet. Jak co roku, do tego święta przygotowują się zielonogórskie kwiaciarnie. Ruch zacznie się już dzisiaj po południu, a jutro spodziewamy się kolejek od samego rana - mówi nam jedna z zielonogórskich kwiaciarek.

Jakimi kwiatami panowie obdarowują panie? Okazuje się, że goździk nie jest już pierwszym wyborem:

Według specjalistów, czerwone tulipany, podobnie jak róże symbolizują wielką miłość. Biały kolor to czystość i niewinność. Mało kto wie, że tulipany w tym kolorze symbolizują także przebaczenie. Białe róże są wyrazem szacunku i wrażliwości. Różowe, jako wyraz sympatii można wręczyć przyjaciółce. Goździki natomiast oznaczają gorące podziękowania.

W Dniu Kobiet dużym zainteresowaniem cieszy się też poczta kwiatowa:

Radio Zielona Góra włącza się w obchody Dnia Kobiet i z tej okazji zaprasza panów do nagrywania już dziś życzeń dla pań na Poczcie Głosowej RZG pod numerem 661 971 971. Będziemy je emitowali na antenie.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.