°C

Miasto musi ograniczyć ruch na moście w Cigacicach

fot. archiwum

Zła wiadomość dla rolników i wszystkich, którzy poruszają się starą drogą do Sulechowa. Mostem w Cigacicach wkrótce pojadą tylko pojazdy do 3,5 tony. – Nie ma wyjścia, obiekt jest w złym stanie – tłumaczy Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent Zielonej Góry.

Decyzja wynika z ostatniej oceny technicznej obiektu. Kaliszuk podkreśla, że najważniejsze są względy bezpieczeństwa:

Miasto będzie chciało przekazać most w Cigacicach z powrotem do powiatu zielonogórskiego. Wszystko dlatego, że miasta wojewódzkie mają niewielkie możliwości starania się o pieniądze na renowacje tego typu obiektów:

Ograniczenie ruchu na moście mocno skomplikuje sprawę rolnikom, mającym grunty po drugiej stronie Odry. Przypomnijmy, że w tej sprawie interpelację w imieniu mieszkańców składał kilka dni temu radny Marek Budniak.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.