°C

Dzień Chorego w zielonogórskim hospicjum na Zaciszu

fot. Pixabay

Najpierw msza święta z udziałem wojewody, a później spotkanie z chorymi i ich rodzinami - w ten sposób Światowy Dzień Chorego obchodzono dziś w hospicjum i ośrodku opiekuńczym działającym na zielonogórskim osiedlu Zacisze.

Prowadzona przez Ośrodek Integracji Społecznej placówka znajduje się przy kościele pw. Św. Józefa. Proboszcz parafii, ks. Leszek Kaźmierczak, przypomniał dziś w trakcie mszy świętej, że ustanowiony przez papieża Jana Pawła II Światowy Dzień Chorego przypada w dniu, w którym wierni kościoła katolickiego wspominają Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes:

Obecny na dzisiejszej mszy świętej wojewoda lubuski Władysław Dajczak dziękował też wszystkim osobom, którzy chorymi zajmują się na co dzień:

Jak podkreśla Monika Kościucha z Ośrodka Integracji Społecznej w Zielonej Górze, Światowy Dzień Chorego to dla nich szczególnie ważne święto:

W prowadzonym na zielonogórskim Zaciszu ośrodku opiekuńczym i hospicjum przebywa obecnie ponad 30 osób. Część z nich, wraz z rodzinami, uczestniczyła w dzisiejszej mszy świętej, po której spotkali się na wspólnym uroczystym posiłku.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.