°C

Władze województwa zaciągają kolejny kredyt – 56 mln złotych

Fot. www.lubuskie.pl

Sejmik województwa lubuskiego zgodził się dziś na zaciągniecie przez władze regionu długoterminowego kredytu.

Tym razem chodzi o 56 mln złotych, które – jak wyjaśnia marszałek Elżbieta Polak – mają być przeznaczone na pokrycie deficytu budżetowego i wykład własny do wielu ważnych inwestycji:

Zaciągnięcie długoterminowego kredytu pozytywnie zaopiniowała m.in. sejmikowa komisja budżetu i finansów. Jej przewodniczący Marek Cieślak, podkreśla, że warunki wynegocjowane z bankiem są bardzo korzystne i kredyt nie będzie żadnym zagrożeniem stabilności finansowej województwa:

W podobnym tonie o nowym kredycie zaciąganym przez władze województwa wypowiada się także radny Kazimierz Łatwiński, opozycyjny członek komisji budżetu i finansów:

Dodajmy, że głosowanie nad wyrażeniem zgody na zaciągnięcie 56 mln zł kredytu było jednym z punktów dzisiejszych obrad sejmiku województwa lubuskiego.

Poza tym radni zapoznali się także m.in. z informacjami na temat zarobków nauczycieli w szkołach należących do samorządu województwa oraz inwestycjach na drogach krajowych w regionie. Omówili też sytuację związaną ze stanem jakości powietrza w Gorzowie i Zielonej Górze oraz uczcili minutą ciszy byłego premiera Jana Olszewskiego i zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.