°C

Rosjanki wygrały zielonogórski Fed Cup

fot. Jakub Lesiński

Tenisowa reprezentacji Rosji wygrała turniej grupy pierwszej strefy Europejsko-Afrykańskiej Fed Cup, który od środy do soboty odbywał się w Zielonej Górze. W finale Rosjanki pokonały 2:0 Szwedki.

Rosjanki były faworytkami tej imprezy ich zwycięstwo nie powinno dziwić. Do triumfu  w finale wystarczyły im dwie gry singlowe.

Na początku Natalia Wichlancewa pokonała Johannę Larsson 7:6, 6:2, a później Anastasia Pawluczenkowa nie miała problemów z ograniem Rebecci Peterson, zwyciężając 6:3, 6:2.

W meczu było już 2:0, więc nie było potrzeby rozgrywania debla.

Trzecim pojedynkiem rozgrywanym w sobotę na turnieju Fed Cup był mecz o utrzymanie z udziałem najsłabszych zespołów grupy A i B. W tym pojedynku Estonia pokonała Danię 2:0.

Kapitan reprezentacji Rosji, Igor Andreev:

Andreev był pytany na konferencji prasowej – dlaczego dobrał akurat takie zawodniczki na finał:

Na konferencji pojawiły się zawodniczki, które były awizowane do gry deblowej, która z wiadomych względów się nie odbyła.

Anastasia Potapowa:

Margarita Gasparian:

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.