°C

Stelemt zagra z Avtodorem o czwarte zwycięstwo w lidze VTB. Pomoże nam Hosley?

Fot: Krzysztof Filmanowicz

Avtodor Saratov będzie kolejnym rywalem koszykarzy Stelemtu ENEI BC Zielona Góra w lidze VTB. Zielonogórzanie marzą o czwartej wygranej w tych rozgrywkach. Jest na to szansa, bo Stelmet przystąpi do tego spotkania wzmocniony Quintonem Hosleyem

35-letni Amerykanin powraca do naszej ekipy. W niedzielę zagra po raz pierwszy po ponad półrocznej przerwie i tak naprawdę jego forma stanowi duży znak zapytania.

Stelmet ma trzy wygrane i aż jedenaście porażek na koncie. Avtodor plasuje się w środku tabeli VTB i walczy o play-offy. Bilans Rosjan – 6 zwycięstw i 9 porażek. Zielonogórzan znów czeka trudna przeprawa, ale wydaje się, że Stelemt nie jest bez szans.

Posłuchajmy, co o meczu i niedzielnym rywalu sądzi nasz trener – Igor Jovović:

tłumaczenie: To bardzo doświadczona drużyna, która niedawno zmieniła trenera więc mają nowy pomysł na grę. Grają bardzo ofensywnie.  Ostatnio grali swoje spotkanie i już przed dogrywką zdobyli 108 punktów. Pokazują naprawdę swój potencjał w ataku. i to może być dla nas problem. Musimy być skoncentrowani w defensywie, by myśleć o zwycięstwie. To jest ekipa która jest oparta w dużej mierze na Amerykanach. Jest świetny Perrin Buford, który może grać na trójce i czwórce oraz dobrze znany nam Boris Savović, który jest dla nich ważnym graczem, 

Początek meczu w niedzielę o godzinie 17. Na relację zapraszamy do Radia Zielona Góra i Radia Zachód. 

Maciej Noskowicz

Maciej Noskowicz
e-mail:
m.noskowicz@zachod.pl; dziennikarz działu sportowego Radia Zachód, Radia Zielona Góra, Radioporanka i Popołudniówki

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.