°C

Ostatnia droga Włodzimierza Piwowarczyka

Fot. Lubuskie Lato Filmowe

Na cmentarzu komunalnym w Zielonej Górze pożegnano dziś Włodzimierza Piwowarczyka - jednego z wieloletnich organizatorów Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie.

Jak podkreśla Andrzej Kawala, obecny dyrektor łagowskiego festiwalu, była to postać wyjątkowo zasłużona, zarówno dla środowiska filmowego, jak i całej lubuskiej kultury:

Grzegorz Potęga, jeden ze współorganizatorów Lubuskiego Lata Filmowego, przypomina, że Włodzimierz Piwowarczyk do samego końca był bardzo aktywny, interesował się kinem i co roku zaznaczał swą obecność na festiwalu w Łagowie:

Włodzimierza Piwowarczyka wspominał dziś również Jan Szachowicz, wieloletni animator zielonogórskiej kultury. Jak mówi, była to niezwykle ciepła i interesująca postać:

Włodzimierz Piwowarczyk związany był z Lubuskim Latem Filmowym w Łagowie od 1969 roku, a więc od samego początku istnienia festiwalu. Odpowiadał m.in. za wizyty filmowców i aktorów. Organizował też spotkania z widzami w wielu lubuskich miejscowościach.

Przez lata związany był także z Klubem Kultury Filmowej i kinem Newa w Zielonej Górze. Zmarł 25 stycznia w wieku 90 lat.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.