°C

UZ: terapia przez sztukę – nowy kierunek

fot. M. Czechowska
 

Uniwersytet Zielonogórski uruchamia nowy kierunek – arteterapię. Będą to trzyletnie, interdyscyplinarne, studia licencjackie.

Ekspertów w dziedzinie leczenia sztuką będziemy kształcić w formie stacjonarnej i w dużej części będą to praktyki – mówi prof. Zdzisława Janiszewska – Nieścioruk z Zakładu Psychologii Edukacyjnej i Wychowawczej:

Ekspertów w dziedzinie leczenia sztuką na poziomie akademickim, zielonogórska uczelnia będzie kształcić jako jedyna w kraju. Absolwent arteterapii zostanie wyposażony w kompetencje potrzebne do pracy z ludźmi w różnych środowiskach społecznych, terapeutycznych, edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych.

Chcemy w sposób innowacyjny przygotować nowe kadry, które całościowo wesprą człowieka poprzez wykorzystanie metod artystycznych – dodaje dr Dorota Niewiedział  z Zakładu Psychologii Rozwoju Człowieka UZ:

Nabór na arteterapię ma ruszyć w lutym, do tego wymagana jest jeszcze decyzja ministerstwa. Na kierunku przygotowano  30 miejsc.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku