°C

UZ: terapia przez sztukę – nowy kierunek

fot. M. Czechowska

Uniwersytet Zielonogórski uruchamia nowy kierunek – arteterapię. Będą to trzyletnie, interdyscyplinarne, studia licencjackie.

Ekspertów w dziedzinie leczenia sztuką będziemy kształcić w formie stacjonarnej i w dużej części będą to praktyki – mówi prof. Zdzisława Janiszewska – Nieścioruk z Zakładu Psychologii Edukacyjnej i Wychowawczej:

Ekspertów w dziedzinie leczenia sztuką na poziomie akademickim, zielonogórska uczelnia będzie kształcić jako jedyna w kraju. Absolwent arteterapii zostanie wyposażony w kompetencje potrzebne do pracy z ludźmi w różnych środowiskach społecznych, terapeutycznych, edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych.

Chcemy w sposób innowacyjny przygotować nowe kadry, które całościowo wesprą człowieka poprzez wykorzystanie metod artystycznych – dodaje dr Dorota Niewiedział  z Zakładu Psychologii Rozwoju Człowieka UZ:

Nabór na arteterapię ma ruszyć w lutym, do tego wymagana jest jeszcze decyzja ministerstwa. Na kierunku przygotowano  30 miejsc.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.