°C

Radni i prezydent po ślubowaniu

fot. Krzysztof Filmanowicz

Władze Zielonej Góry zaprzysiężone. W rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się uroczysta sesja rady miasta, podczas której ślubowanie złożyli radni i prezydent Janusz Kubicki. Wybrano również przewodniczącego Rady Miasta - został nim Piotr Barczak z Prawa i Sprawiedliwości.

Obrady prowadziła radna – senior Eleonora Szymkowiak:

Po odebraniu zaświadczeń, oraz ślubowaniu radnych, uroczystą przysięgę złożył prezydent Janusz Kubicki:

W wystąpieniu po zaprzysiężeniu prezydent Janusz Kubicki dziękował i zapraszał do współpracy:

Gratulacje złożył Jerzy Materna. Poseł Prawa i Sprawiedliwości zapewniał o wsparciu dla rozwoju miasta:

Wśród osób składających gratulacje był również biskup senior Adam Dyczkowski oraz senator Grzegorz Napieralski.

Po zaprzysiężeniu radni wybrali przewodniczącego Rady Miasta. W drodze konsultacji ustalono, że każdy z klubów będzie miał 20. miesięczną kadencję wyznaczonego przez siebie przewodniczącego rady.

Pierwszy taki okres rozpoczyna Prawo i Sprawiedliwość. Kandydatem PiS był Piotr Barczak, który uzyskał poparcie większości radnych. Za głosowały kluby Zielona Razem i Prawa i Sprawiedliwości, wstrzymała się Platforma Obywatelska.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.