°C

Protest pracowników pomocy społecznej

fot. Daniel Sawicki
 

Dziś rozpoczął się Czarny Tydzień w Pomocy Społecznej. Jest to część ogólnopolskiej akcji protestacyjnej pracowników pomocy społecznej zatrudnionych w domach pomocy społecznej, ośrodkach pomocy społecznej, centrach pomocy społecznej, itp.

W Zielonej Górze protestują m.in. pracownicy DPS. Chodzi przede wszystkim o płace, ale również o wprowadzenie rozwiązań systemowych.

– Przez całe lata pracownicy pomocy społecznej byli w ogonku wynagrodzeń – mówi Rafał Jaworski przewodniczący organizacji Związkowej „Solidarność”:

 

 

Jak podkreślają pracownicy protest ten jest wyrazem sprzeciwu pracowników wobec lekceważenia ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Opiekun Krzysztof Szypowski informuje, że 21 listopada wszyscy pracownicy pomocy społecznej pojawią się w pracy na czarno:

 

 

Jak zapewniają protestujący nikt z pensjonariuszy nie pozostanie bez opieki.

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku