°C

Komisja rewizyjna skontroluje miejskie spółki

fot. K.Filmanowicz
 

Na dzisiejszej sesji rady miasta dokonano poszerzenia składu komisji rewizyjnej. W komisji znaleźli się radni opozycji: Tomasz Nesterowicz, Bożena Ronowicz, Piotr Barczak i Mariusz Rosik z Platformy Obywatelskiej.

Przypomnijmy, że poszerzenie komisji jest pokłosiem sesji nadzwyczajnej, którą zwołano po tragicznej śmierci głównej księgowej spółki Zielonogórskie Zakłady Usług Miejskich. Komisja będzie kontrolowała spółki miejskie pod kątem zarządzania przez władze spółek oraz weźmie pod lupę sprawy pracownicze.

Radna Bożena Ronowicz powiedziala, że po liście pracownika Palmiarni, jest ona kolejnym miejscem, które należy skontrolować:

 

 

– Najlepiej byłoby gdybyśmy w spółkach nic nie znaleźli. Wtedy okaże się, że działają one dobrze – powiedział Tomasz Nesterowicz. – Należy jednak podjąć próbę rzetelnej oceny ich działania:

 

 

Piotr Barczak wskazuje, że kilka lat temu nie chciano aby radni opozycji badali spółki miejskie:

 

 

Komisja będzie mogła m.in. powoływać biegłych i audytorów, którzy zbadają finanse spółek.

fot. K.Filmanowicz
Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku