°C

PIP kontroluje ZZUM

fot. Janusz Życzkowski
 

Jak ustaliło Radio Zielona Góra, po ujawnieniu informacji o możliwym mobbingu na pracownikach ZZUM, kontrolę wszczęła Państwowa Inspekcja Pracy. Potwierdził to w rozmowie z nami inspektor okręgowy w Zielonej Górze, Jerzy Łaboński.

 

Głównym tematem, którym mają zająć się inspektorzy jest kwestia mobbingu, do którego miało dochodzić w spółce zarządzającej Palmiarnią i Miejskim Zakładem Pogrzebowym:

 

 

Afera ZZUM wybuchła po tragicznej, samobójczej śmierci głównej księgowej. W liście pożegnalnym kobieta zostawiła informacje o mobbingu ze strony zarządu i malwersacjach finansowych spółki. Pieniądze z Palmiarni miały być wyprowadzane na rzecz kampanii wyborczej.

Prezydent Janusz Kubicki przeczy tym zarzutom oraz prasowym doniesieniom o tym, że w Urzędzie Miasta spotykał się z główną księgową ZZUM.

Śledztwo w sprawie prowadzi prokuratura. Na wniosek radnych PiS i SLD zwołano nadzwyczajną sesję rady miasta. Za kilka tygodni temat podejmie komisja rewizyjna.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku