°C

Lubuscy politycy komentują aferę ZZUM

fot. Palmiarnia Zielonogórska
 

Sprawa afery w Zielonogórski Zakładach Usług Miejskich szeroko komentowana przez lubuskich polityków. O opinię zapytaliśmy doradcę wojewody i radnego PiS Kazimierza Łatwińskiego, prezes lubuskiego PSL Jolantę Fedak, prezydenta Nowej Soli Wadima Tyszkiewicza z Nowoczesnej, Helenę Hatkę z Porozumienia i Sławomira Kotylaka z Platformy Obywatelskiej.

Była wojewoda Helena Hatka ma zastrzeżenia co do tempa badania sprawy przez komisję rewizyjną i radę miasta:

 

 

– Sprawdzenie przyczyny samobójczej śmierci głównej księgowej, to zadanie dla prokuratury – uważa z kolei Jolanta Fedak z PSL:

 

 

W ocenie Wadima Tyszkiewicza, kontrola powinna odbywać się w spokoju. Pytany o wątpliwości dotyczące reakcji władz Zielonej Góry, prezydent Nowej Soli odpowiadał:

 

 

– Afera ZZUM pokazuje zupełnie nowy obraz rzeczywistości w Zielonej Górze – uważa Sławomir Kotylak z Platformy Obywatelskiej.

W jego ocenie sytuacja przypomina scenariusz serialu Twin Peaks:

 

 

– W sprawie potrzebne są szybkie  działania – apeluje radny Kazimierz Łatwiński. W ocenie doradcy wojewody kontroli powinni dokonać specjaliści i biegli księgowi:

 

 

Afera ZZUM wybuchła po tragicznej, samobójczej śmierci głównej księgowej. W liście pożegnalnym kobieta zostawiła informacje o mobbingu ze strony zarządu i malwersacjach finansowych spółki. Pieniądze z Palmiarni miały być wyprowadzane na rzecz kampanii wyborczej.

Prezydent Janusz Kubicki przeczy tym zarzutom oraz prasowym doniesieniom o tym, że w Urzędzie Miasta spotykał się z główną księgową ZZUM.

Śledztwo w sprawie prowadzi prokuratura. Na wniosek radnych PiS i SLD zwołano nadzwyczajną sesję rady miasta. Za kilka tygodni temat podejmie komisja rewizyjna.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku