°C

Dudek i Zmarzlik twarzami kampanii

Lubuska Policja wraz z partnerami z Brandenburgii realizuje projekt „Mistrzowie dwóch kółek” poświęcony bezpieczeństwu motocyklistów. Do akcji dołączyły gwiazdy światowego speedwaya: Patryk Dudek i Bartosz Zmarzlik, którzy w specjalnie przygotowanym spocie przekonują o tym, że na drodze najważniejszy jest rozsądek.

Jak mówią policyjne statystyki liczba zdarzeń z udziałem motocyklistów i motorowerzystów wciąż jest duża. Od początku roku w 31 wypadkach w Lubuskiem zginęło 3 motocyklistów, a 29 zostało rannych. Odnotowano także 52 kolizje z udziałem kierowców jednośladów.

Jak przekonują autorzy kampanii, Dudka i Zmarzlika wybrano jako osoby, które mimo młodego wieku mają już na koncie ogromne sukcesy sportowe. Ich udział w kampanii na rzecz bezpieczeństwa motocyklistów ma pomóc trafić z przekazem szczególnie do młodych kierowców. Lubuska policja liczy na to, że dzięki tym działaniom liczba zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów oraz motorowerzystów znacząco się zmniejszy.

Emisję spotu zadeklarowało już wielu nadawców. Radio Zachód również zachęca do jego rozpowszechnienia.

Więcej o kampanii „Mistrzowie dwóch kółek” i o bezpieczeństwie na drogach będziemy mówić na antenie Radia Zachód co tydzień do końca wakacji. W czwartek 19 lipca gośćmi Zbyszka Roszczyka będą przedstawiciele lubuskiej drogówki – Wiesław Widecki i Małgorzata Kwiatkowską. Zaczynamy o godz. 14:10.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.