°C

Prokurator o śledztwie ws. ZZUM i „igrzyskach polityków”

Zbigniew Fąfera
 

Prokuratura rejonowa w Zielonej Górze o prowadzonym postępowaniu ws. Zielonogórskich Zakładów Usług Miejskich, tempie śledztwa i upublicznionym liście tragicznie zmarłej księgowej.

W rozmowie z nami rzecznik prasowy, prokurator Zbigniew Fąfera wyjaśniał jakie działania są aktualnie prowadzone w sprawie oraz co dzieje się z zabezpieczonymi dowodami – komputerami spółki:

 

 

Wezwania do złożenia zeznań otrzymują współpracownicy i rodzina tragicznie zmarłej księgowej. Na pytanie, czy prokuratura wezwie prezydenta Zielonej Góry, Zbigniew Fąfera odpowiada:

 

 

W liście tragicznie zmarłej pracownicy ZZUM zawarta była informacja o wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki na rzecz kampanii wyborczej. Prezydent zaprzeczył tym faktom.

Prokuratura odrzuca z kolei zarzuty o błędy w prowadzeniu postępowania i słabe tempo prac:

 

 

Zbigniew Fąfera ustosunkował się również do sprawy upublicznienia listu, który pozostawiła kobieta. W jego ocenie nie utrudnia to śledztwa, ale jest okazją do, jak to określił „igrzysk polityków”:

 

 

Jak dodaje prokurator, informacje zawarte w liście są badane przed śledczych:

 

 

Cała rozmowa z rzecznikiem prasowym Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze na naszej stronie.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku