°C

Wspólny transport zbiorowy w powiecie

rys. Radio Zachód
 

W przyszłym roku na terenie powiatu zielonogórskiego zacznie działać wspólny transport zbiorowy. To efekt uchwalonej wiosną nowelizacji ustawy o publicznym transporcie zbiorowym i porozumienia zawartego przez dziewięć samorządów tworzących powiat ziemski.

Jak przyznaje burmistrz Czerwieńska Piotr Iwanus, za wcześnie mówić dziś o szczegółowych rozwiązaniach i jak dodaje, sporo zależy w tej sprawie od stanowiska władz Zielonej Góry:

Dodajmy, że kilka lat temu Czerwieńsk i Świdnica nie doszły do porozumienia z władzami Zielonej Góry w kwestii współfinansowania komunikacji miejskiej. Obecnie mieszkańcy tych miejscowości, odległych o kilka kilometrów od miasta, korzystają z usług innych przewoźników.

Do sprawy będziemy powracać na naszej antenie.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku