°C

Artur Andrus ,,z książką na leżaku” w Zielonej Górze

fot. Aleksandra Ferenc
 

Artur Andrus - znany dziennikarz, kabareciarz i komentator w poniedziałkowy wieczór był gościem cyklu ,,Z książką na leżaku”, w ramach Lata Muz Wszelakich. Organizatorem spotkania była Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury. Imprezę poprowadził Leszek Jenek z kabaretu ,,Ciach”.

,,Rozpoznawalność to część tego zawodu. Jeśli ktoś pokazuje się w telewizji to musi mieć świadomość, że potem ktoś go rozpozna” – mówił Artur Andrus:

 

 

W spotkaniach autorskich ceni przede wszystkim kontakt z publicznością:

 

 

,,Każdego roku latem Biblioteka stara się zorganizować coś interesującego, co przyciągnie tłumy zielonogórzan, co rozbawi i pozwoli miło spędzić czas” – mówiła Anna Polus, zastępca dyrektora WiMBP:

 

 

Zainteresowanie spotkaniem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Tuż przed rozpoczęciem wystawiono w korytarzu telewizor i ci, którzy nie zmieścili się do środka sali im. Janusza Koniusza, mogli oglądać transmisję na żywo:

 

 

To nie pierwszy raz kiedy chętnych jest więcej niż dostępnych miejsc, mówili przybyli goście przed spotkaniem:

 

 

Ci, którym udało się dostać do środka, wychodzili po półtorej godziny zadowoleni i pełni wrażeń:

 

 

Kolejne spotkanie ,,Z książką na leżaku” rozpocznie się w czwartek 12 lipca o godz. 18.00. Gościem będzie Michał Rusinek – pisarz, poeta i były sekretarz Wisławy Szymborskiej.

 Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku