°C

Rysunkami promują uśmiech

fot. Aleksandra Ferenc
 

Przedstawiono wyniki 20. edycji Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny pt. "Światło". Organizatorem konkursu była Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Lubuskie Stowarzyszenie Miłośników Działań Kulturalnych ,,Debiut".

Rolą biblioteki jest nie tylko udostępnianie i gromadzenie książek, ale także dokumentacja życia społecznego i zbieranie dzieł sztuki. To uzasadnia przejęcie konkursu przez bibliotekę – mówi dyrektor WiMBP Andrzej Buck:

 

 

W tym roku najliczniejszy udział w konkursie wzięli uczestnicy z Polski, było to 63 artystów. Ogólnie swoje prace w liczbie 487 sztuk, przesłali twórcy z 41 krajów świata.

Rysunki są nie tylko humorystyczne, ale poruszają też ważne tematy:

 

 

– mówi Alicja Lipińska – starszy kustosz w dziale zbiorów specjalnych WiMBP.

Wiele prac ma wydźwięk ekologiczny:

 

 

Nagrodę Grand Prix otrzymał Polak – Krzysztof Grzondziel. Pełne wyniki można znaleźć na stronie www

Finisaż, czyli uroczyste zakończenie wystawy, odbędzie się 29 września w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze.

Konkurs zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku