°C

Kolejny przetarg na budowę CZMiD

fot. Aurelia Adaszyńska

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze ogłosił kolejny przetarg na budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Inwestycja ma kosztować ponad 90 mln złotych. W planach jest budowa sześciokondygnacyjnego obiektu o powierzchni 14,5 tys. metrów kwadratowych, który na sześciu oddziałach mieścić będzie prawie 140 łóżek.

Marek Działoszyński, prezes zielonogórskiego szpitala, zaznacza, że zakres inwestycji został tym razem zmniejszony o 5 tys. metrów kwadratowych. W pierwszym przetargu żaden z dwójki oferentów nie był bowiem w stanie zmieścić się w kwocie podanej w ogłoszeniu przetargowym:

Marek Działoszyński przypomina, że budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka możliwa jest dzięki skomplikowanemu montażowi finansowemu, na który składają się zarówno fundusze unijne, jak i pieniądze pochodzące z budżetu państwa, samorządu województwa i środków własnych szpitala:

Prezes Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze odniósł się dziś także do pojawiających się w ostatnim czasie pomysłów wybudowania Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w innej niż teren szpitala lokalizacji.

Jego zdaniem, takie propozycje nie mają żadnego uzasadnienia.  – Poza tym nie pozwalają na to przepisy unijne – dodaje Działoszyński:

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze ma powstać na terenie byłego szpitalnego lądowiska dla helikopterów, tuż obok klinicznego oddziału ginekologiczno-położniczego.

Oferty w nowym przetargu można składać do połowy marca, w tym samym miesiącu nastąpi jego rozstrzygnięcie. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowane jest na maj tego roku. Inwestycja ma zostać zakończona na przełomie 2020 i 2021 roku.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.