°C

Budżet Obywatelski – trwają odwołania

Urząd Miasta Zielona Góra
 

43 projekty Budżetu Obywatelskiego 2022 zostały rozpatrzone przez magistrat.

16 z nich zostało odrzuconych. Do końca tygodnia wnioskodawcy, mogą odwoływać się od decyzji magistratu. 
– W latach ubiegłych większość odwołań, przynosiło pozytywny skutek – mówi Piotr Dubicki z Magistratu:

Pozytywnie natomiast został rozpatrzony projekt mieszkańców zielonogórskiego Chynowa. Społeczność z tej części Zielonej Góry od lat wygrywa w Budżecie Obywatelskim. 
– Chcemy nadal upiększać Chynów – mówi Piotr Turzański prezes Chynowianki Zielona Góra:

Podobnie, prężnie działająca społeczność z ul. Chmielnej zgłosiła projekt pt. LEŚNE ROWEROWE SZALEŃSTWO, który jest kontynuacją budowy strefy rekreacyjnej w poprzednich latach – dodaje Emilia Konrad, z grupy inicjatywnej ,,4 Żywioły”:

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2022 powinno rozpocząć się 20 grudnia i zakończyć się 2 stycznia. Suma środków budżetu obywatelskiego przeznaczonych na rok 2022 r. wynosi sześć i pół miliona złotych. Więcej na ten temat dziś w programie RZG Interwencje.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku