°C

51-latek rozbił auto na drzewie, miał ponad trzy promile

Fot. KMP Zielona Góra
 

Ponad trzy promile alkoholu miał 51-letni kierowca, który rozbił auto na drzewie w Zielonej Górze. Mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń, ale teraz czeka go sądowy proces – poinformowała w środę Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Dodała, że na kanwie tego zdarzenia policjanci kolejny raz apelują, by nie wsiadać za kierownicę po wypiciu alkoholu lub pod wpływem narkotyków oraz pamiętać o surowych konsekwencjach karnych takiego postępowania.

„Niestety do żadnej z tych rad nie zastosował się 51-letni obywatel Ukrainy, który nie dostosował prędkości do panujących warunków, co spowodowało, że swoim volkswagenem passatem zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Okazało się, że był pijany”

– powiedziała policjantka.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na leśnym odcinku drogi w granicach administracyjnych Zielonej Góry. Policjanci ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce przeprowadzili badanie stanu trzeźwości – wykazało, że 51-latek kierował mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

Kierujący przyłapany na jeździe w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających otrzymuje zakaz prowadzenia pojazdów na minimum trzy lata, musi obowiązkowo zapłacić co najmniej 5 tys. zł grzywny, a także grozi mu do dwóch lat więzienia.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku