°C

Tylko jednej doby do Polski uciekło z Białorusi 76 represjonowanych osób

Fot. PAP/EPA
 

Minionej doby do Polski wjechało 76 obywateli Białorusi. To osoby represjonowane, część z nich dostała wizy humanitarne. Poinformowała o tym rzeczniczka Straży Granicznej porucznik Anna Michalska.

„Wczoraj do Polski wjechało 76 obywateli Białorusi, którzy byli represjonowani w swoim kraju, którzy poszukują pomocy na terytorium Polski. W tym 64 obywateli Białorusi wjechało na podstawie wiz humanitarnych. Pozostałe osoby złożyły wnioski o objęcie ochroną międzynarodową”

– mówiła porucznik Anna Michalska.

Od początku roku Urząd do Spraw Cudzoziemców rozpatrzył pozytywnie tysiąc wniosków o ochronę międzynarodową złożonych przez obywateli Białorusi, co stanowi połowę wszystkich pozytywnie rozpatrzonych w tym czasie wniosków uchodźczych.

Tylko jednej doby do Polski uciekło z Białorusi 76 represjonowanych osób - Radio Zielona Góra 97,1FM

⬆ Dziennikarka Biełsatu Katerina Bakhvalova (Andrejeva) (po prawej) pokazuje znak zwycięstwa stojącej obok koleżance Darii Chultsovej. Dziennikarki znajdują się w klatce przed rozpoczęciem procesu w Mińsku na Białorusi 9 lutego 2021 r. Obie dziennikarki zostały zatrzymane w listopadzie 2020 r., kiedy relacjonowały protesty antyrządowe. Grozi im do trzech lat więzienia pod zarzutem „organizowania i przygotowywania akcji rażąco naruszających porządek publiczny”. Fot. PAP/EPA/STRINGER


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku