°C

Rok temu powstał szpital tymczasowy w Zielonej Górze

fot. lubuskie.pl
 

Dokładnie rok temu w budynku Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze powstał szpital tymczasowy. Decyzja o utworzeniu takiej placówki była spowodowana dużym przyrostem osób chorych na covid-19. W ciągu roku leczono tu 2100 pacjentów, z czego 100 to dzieci.

Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku trwało wyposażanie szpitala w niezbędny sprzęt, kompletowany był również personel. Wojewoda lubuski, Władysław Dajczak, mówił wtedy o konieczności zatrudnienia kilkudziesięciu lekarzy i pielęgniarek:

W pierwszym miesiącu funkcjonowania szpitala uruchomiono jedno piętro na którym znajdowało się 56 łóżek, w tym 20 respiratorowych. Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka lecznicy, podkreślała, że wszystkie łóżka natychmiast były zajęte:

Bartosz Kudliński, szef szpitala, mówi, że miniony rok nie należał do łatwych. Jak dodaje, najbardziej pracowity był listopad tego roku, w placówce znajdowało się wtedy ponad 400 pacjentów:

Obecnie w szpitalu jest blisko 150 pacjentów, którzy są rozmieszczeni na trzech piętrach. Doktor Kudliński podkreśla, że są to głównie osoby niezaszczepione:

Przypomnijmy, szpital tymczasowy w Zielnej Górze został utworzony rok temu 7 grudnia. 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku