Złoto Skierki i nie tylko: zielonogórscy i gorzowscy pływacy po Mistrzostwach Polski

redakcja gorzowska

Przedstawiciele TP Zielona Góra i MKP Słowianka Gorzów startowali w Bydgoszczy w Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 letnich.

12 medali zdobyli zawodnicy Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra. Jak mówi trener klubu Jacek Miciul krążków byłoby więcej, ale na przeszkodzie stanęły problemu zdrowotne u niektórych zawodników. Najlepiej z zawodników zielonogórskich poradził sobie Jakub Skierka, który zdobył złoto w kategorii młodzieżowców na dystansie 100 i 200 m, a także brąz na 50 m stylem grzbietowym.

W mistrzostwach Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów 17-18 letnich wystartowało trzech pływaków MKP Słowianka Gorzów. Wszyscy w swoich najlepszych występach wchodzili do finałów C, czyli byli klasyfikowani w trzeciej dziesiątce. Z takich wyników zadowolony jest trener Artur Łopaciński: