°C

Koniec modernizacji oczyszczalni ścieków w Łężycy

Fot. Zofia Popielecka
 

Kolejny etap rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków w Łężycy zakończony.

Zadanie w ramach projektu „Gospodarka ściekowa na terenie aglomeracji Zielona Góra” był realizowane w czterech etapach, pierwszy z nich powstał w 2017 roku. Jak mówi prezes zielonogórskich wodociągów Krzysztof Witkowski, przez te lata udało się między innymi rozbudować oczyszczalnię ścieków w Zielonej Górze, stworzyć system kanalizacji w Zatoniu, a także wybudować sieć wodociągową w sołectwie Krępa:

Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry, mówi, że wartość projektu wyniosła ponad 62 miliony złotych, jak dodaje, są to inwestycje, które poprawią komfort życia mieszkańców:

Tadeusz Rzepecki, przewodniczący Rady Izby Gospodarczej Wodociągów Polskich mówi, że oczyszczalnia ścieków w Zielonej Górze wyróżnia się na tle kraju, chodzi przede wszystkim o ekologię:

Dodajmy, że projekt zrealizowano przy wsparciu środków unijnych, dofinansowanie wyniosło prawie 40 milionów złotych.

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku