°C

40-latku, możesz się przebadać – przypomina NFZ

fot. M. Czechowska
 

Za nami 5 miesięcy funkcjonowania programu „Profilaktyka 40 plus”. W tym czasie z badań profilaktycznych skorzystały tysiące mieszkańców miasta i regionu. Od 1 lipca każdy powyżej 40 roku życia może otrzymać jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych, takich jak badania krwi, stężenie cholesterolu, badanie ogólne moczu czy ocena miarowości rytmu serca.

Głównym celem programu jest ocena stanu zdrowia, w kontekście najczęściej występujących problemów zdrowotnych – mówi Joanna Branicka z lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia:

Pakiety badań są osobne dla kobiet i mężczyzn. Skrócenie ścieżki diagnostycznej jest istotne, zwłaszcza w czasie pandemii – dodaje Joanna Branicka:

Jeśli ktoś nie ma konta, może zadzwonić na infolinię Domowej Opieki Medycznej. Wykaz punktów diagnostycznych jest na stronie internetowej wojewódzkiego NFZ.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku