°C

Przedświąteczne zakupy – uważaj na złodzieja

Fot. Envato
 

Złodzieje nie śpią – ostrzega zielonogórska policja. Przedświąteczny okres wzmożonych zakupów to dla nich żniwa. Na torebki, telefony i sprawunki powinniśmy uważać zwłaszcza w centrach handlowych.

To tutaj, w szale zakupów, łatwo o roztargnienie – mówi podinspektor Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskich policjantów:

Wzmożona ostrożność konieczna jest też w domach – wychodząc zabezpieczmy drzwi i okna, a idąc  nawet na chwilę np. do sąsiadów, przekręćmy zamek w drzwiach:

Policjanci podkreślają też, że złodzieje często czyhają na nas w autobusach i na przystankach, szczególnie podczas wsiadania i wysiadania.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku