°C

Lubuszanie chętnie wspierają schronisko

Fot. Zofia Popielecka
 

Zwłaszcza zimą bezdomne zwierzaki mogą liczyć na pomoc mieszkańców regionu. O tej porze roku miłośnicy zwierząt dostarczają do schroniska koce, puszki z jedzeniem oraz karmę.

Karolina Gasiewicz ze schroniska, mówi, że grudzień jest wyjątkowym miesiącem, tuż przed świętami magazyny z zapasami są zapełnione:

Wśród instytucji wspierających schronisko jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. Aleksandra Kucza z placówki, mówi, że każdy kto zechce może zostawić w gmachu głównym koc lub jedzenie, które później trafi do bezdomnych zwierząt:

Lubuszanie swoją pomoc oferują nie tylko zimą, w ciągu równie chętnie przekazują karmę i koce do schroniska:

Aktualnie w schronisku trwa remont, w planach są kolejne inwestycje:

Warto dodać, że dużym wsparciem dla schroniska są lubuskie szkoły, które zawsze chętnie angażują się w pomoc bezdomnym zwierzętom.

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku