°C

Zastal bez Josepha zagra dziś z Arką. W Rzucie za trzy obie strony zapowiadają twardą walkę!

fot. Jacek Białogłowy
 

Bez Devoe Josepha zagra dzisiaj Enea Zastal BC Zielona Góra ligowy mecz z Asseco Arką Gdynia. Kanadyjczyk wprawdzie wrócił zza oceanu po kilku dniach urlopu do Zielonej Góry, ale ponownie opuścił Polskę, bo tragicznie zginął bliski mu brat żony. Josepha nie będzie ani w Gdyni ani w Parmie na najbliższym meczu Zastalu w lidze VTB(6.12). Kiedy wróci dokładnie - na razie nie wiadomo.

Tymczasem dziś Zastal mimo osłabienia będzie i tak faworytem meczu z zespołem z Gdyni choć Arka ostatnio wręcz błyszczy.

Po fatalnym początku sezonu, kiedy gdynianie mieli bilans 1-7 i byli pośmiewiskiem ligi, oraz po zmianach w składzie(odszedł Miśković, przyszli Boykins i Durham) nagle zespół Milośa Mitrovića wygrał 4 spotkania z rzędu i może poważnie myśleć o walce o playoff.

Arka od kilku dni w pełnym składzie szykuje się do meczu z Zastalem, a Zastalowcy długo byli w rozjazdach i dopiero we wtorek spotkali się w prawie pełnym zestawieniu – jak mówiliśmy – bez Josepha.

Wcześniej były momenty, kiedy na treningu była tylko szóstka graczy – Meier, Nenadić, Brembley, Żolnierewicz i młodzi – Szymański oraz Klocek. Potem wyjechał do domu Nenadić, wrócili Frazier i Joseph, ale ten drugi zaraz znów opuścił ZG. Cały czas natomiast na kadrach pozostawali Zyskowski, Mazurczak, Apić(nie zagrał jednak w meczach Serbii) i Sulima(kadra 3×3).

We wtorek były 2 treningi, w środę przed wyjazdem jeszcze jeden i dziś Zastal zmierzy się z drużyną z Gdyni w jej hali.

A u nas w magazynie Rzut za trzy trener Oliver Vidin, wracający ze zgrupowaniach i meczów kadr Jarosław Zyskowski oraz Krzysztof Sulima i dzwonimy do Gdyni do Bestii czyli do środkowego Asseco Arki, wieloletniego gracza Zastalu – Adama Hrycaniuka. Rozmawiamy z nimi oczywiście o meczu, ale Zyzio i Sulima opowiadają sporo o udziale w zgrupowaniach reprezentacji, a ten pierwszy o meczach z Izraelem i Niemcami.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku