°C

„Akcja ZIMA”. Służby w gotowości [MAPA]

Fot.: K. Filmanowicz
 

Zielona Góra jest gotowa na atak zimy. Nasze miasto zostało podzielone na 4 rejony. Za odśnieżanie ulic oraz chodników odpowiada łącznie 5 firm.

Tłumaczy Michał Szulc, z Departamentu Zarządzania Drogami w magistracie:

Zakład Gospodarki Komunalnej odpowiada za dwa rejony – wschodni oraz centrum. Pracownicy ZGK są pod telefonem 24 godziny na dobę. Reagują na bieżąco. Wyjaśnia Agnieszka Miszon, z Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze:

Służby sprzątające i czyszczące to jedno. Jeżdżąc po zaśnieżonych, zielonogórskich ulicach, powinniśmy również ograniczyć prędkość. Największym zagrożeniem dla kierowców w okresie jesienno-zimowym jest gołoledź. Ostrzega Eugeniusz Kubiś, instruktor nauki jazdy:

Mapka z telefonami oraz opisem tegorocznej akcji „ZIMA” jest dostępna poniżej:

„Akcja ZIMA”. Służby w gotowości [MAPA] - Radio Zielona Góra 97,1FM


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku