°C

Mężczyzno! Zbadaj jądra i prostatę!

fot. Bartosz Schaefer
 

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze podsumował dziś akcję Movember.

To międzynarodowa kampania, która ma zwrócić uwagę na temat profilaktyki oraz zachorowalności na nowotwory prostaty i jąder. Zapuszczone przez mężczyzn wąsy w listopadzie są symbolem tej akcji. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze w związku z listopadową kampanią przeprowadził 170 bezpłatnych badań związanych z profilaktyką raka prostaty – mówi Emil Korczak, naczelny lekarz Szpitala Uniwersyteckiego:

– Tylko w samym 2018 roku w województwie lubuskim wykryliśmy około 350 przypadków raka prostaty – mówi dr. Marek Szwiec – kierownik Klinicznego Oddziału Onkologii:

Rocznie w Polsce odnotowuje się 19 000 zachorowań na raka prostaty. Stanowi on ok. 23 procent wszystkich męskich nowotworów. REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku