°C

O ASF i ptasiej grypie w LUW

fot: RG
 

O kłopotach lubuskich rolników rozmawiali dziś w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim przedstawiciele środowiska rolniczego, nowo powołany Główny Lekarz Weterynarii i wojewoda lubuski.Głównym tematem spotkania była  walka z ASF i ptasią grypą.

Mówi  Władysław Dajczak:

Obecnie ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi pracuje nad nowoczesnymi metodami liczenia dzików za pomocą m.in. dronów. Możliwe są także zmiany w prawie łowieckim. Mówi Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk:

– Nasze problemy są duże i chcemy by Główny Lekarz Weterynarii o nich wiedział – mówił Władysław Piasecki z Lubuskiego Forum Rolniczego

Była to już trzecia wizyta ministra Niemczuka w województwie lubuskim.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku