°C

Politycy i samorządowcy komentują wyrok w sprawie Patryka Lewickiego

fot. archiwum
 

Zarzuty wyłudzenia łącznie ponad 300 tysięcy złotych i fałszerstwa dokumentów doprowadziły do skazania Patryka Lewickiego, byłego starosty sulęcińskiego, a ostatnio przewodniczącego Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubuskiego, działającej przy marszałku lubuskim i wiceprezesa stowarzyszenia Teraz Lubuskie.

Sąd Rejonowy w Sulęcinie uznał Lewickiego winnym wszystkich zarzucanych czynów i wymierzył mu karę łączną 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności, a jej wykonanie warunkowo zawiesił na okres 1 roku próby oraz wymierzył karę grzywny w wysokości 5 tys. zł. Lewicki musi również zwrócić do skarbu państwa około 300 tys. złotych.

Lewicki był m.in. członkiem zarządu stowarzyszenia „Teraz Lubuskie”. Jak nas poinformował Jarosław Nieradka, prezes zarządu stowarzyszenia, Patryk Lewicki złożył już rezygnacje z pracy w zarządzie:

Sławomir Kowal, przewodniczący klubu Bezpartyjnych Samorządowców podkreślił, że Patryk Lewicki mus teraz ponieść odpowiedzialność za swoje czyny sprzed lat:

Dziś rano w Radiu Zachód sprawę skomentował Sebastian Ciemnoczołowski, przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej powiedział, że współczuje Patrykowi Lewickiemu:

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku