°C

Premier zapowiada nowe ograniczenia

Fot. Kancelaria Premiera
 

Niektóre kraje, np. Wielka Brytania, Niemcy, Francja tworzą przepisy, które mają ochronić przed nową odmianą wirusa pod nazwą omikron. Dlatego my także dzisiaj przedstawimy pewne dodatkowe ograniczenia, przedstawi je pan minister Adam Niedzielski - zapowiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Słyszeliśmy ostatnio bardzo niepokojące wieści ze Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące zmutowanej wersji koronawirusa – omikron. Jaka będzie realna odpowiedź szczepionek albo odporności osób, które przeszły chorobę, na nowy wariant, dzisiaj nie wiemy tego do końca” – powiedział premier na konferencji w Pyrzowicach.

Morawiecki wskazał, że „niektóre kraje, np. Wielka Brytania, Niemcy, Francja tworzą nowe przepisy, które mają ochronić przed nową odmianą wirusa”.

„Dlatego i my także dzisiaj przedstawimy pewne dodatkowe ograniczenia, przedstawi je pan minister Adam Niedzielski” – podkreślił.

„Dbajmy o siebie, dbajmy o szczepienie, o dystans, maseczki, wietrzenie pomieszczeń – tam gdzie można, tam gdzie trzeba i przede wszystkim dbajmy o to, aby jak najmniej było przypadków, które musza być hospitalizowane w bardzo ciężkim stanie” – zaapelował premier.

W poniedziałek o godz. 14.00 w Ministerstwie Zdrowia odbędzie się konferencja prasowa ministra po posiedzeniu sztabu kryzysowego.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku