°C

Odwiedź Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Świdnicy

Fot. Zofia Popielecka
 

Właśnie w tej placówce można zobaczyć, jak funkcjonowali niegdyś ludzie. Dostępne są również wystawy, które są doskonałym materiałem edukacyjnym do wykorzystania podczas lekcji muzealnych.

Placówka w ciągu roku przeprowadza szereg badań archeologicznych na terenie województwa lubuskiego. Właśnie zakończył się projekt badań zamku w Szprotawie, wcześniej archeolodzy byli obecni w Gubinie.  Jak mówi Arkadiusz Michalak, dyrektor instytucji, muzeum poza działaniami w terenie zaprasza również do zwiedzania stałych wystaw:

Placówka przeprowadza także lekcje muzealne dla uczniów z regionu, podczas spotkania z archeologami młodzi Lubuszanie mogę zobaczysz wszystkie zasoby instytucji:

Dodajmy, że wokół muzeum znajduje się park, w którym przygotowano atrakcje dla dzieci. Placówka otwarta jest od środy do niedzieli. 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku