°C

Kwarantanna – sprawdza Straż Miejska

fot. M. Czechowska
 

Zielonogórska Straż Miejska wraca do realizacji zadań związanych z koronawirusem. Obowiązuje zarządzenie wojewody o oddaniu do dyspozycji komendanta policji - przypomina zastępca komendanta Straży Miejskiej Jarosław Tchorowski.

Strażnicy wrócili do stałych obowiązków na kilka miesięcy, kiedy zakażeń było mniej. Teraz znów sprawdzają, czy mieszkańcy przestrzegają zasad kwarantanny:

Nieobecność w domu podczas kwarantanny to wykroczenie:

W zielonogórskiej Straży Miejskiej pracuje 12 strażników. W terenie działa 9 osób. Interwencyjnie i w miarę możliwości podejmowane będą kontrole dotyczące palenia niedozwolonym opałem.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku